top of page

מלאי, שיטעון, זמני אספקה והלוגיסטיקה של שקיות הבד שלכם

שואלים אותנו תמיד למה לוקח כמעט שלושה חודשים להזמנה להגיע. נכון זה הרבה זמן. כאן מובא הסבר קצר על התהליך המורכב של היבוא שיעזור לכם קצת להבין למה זה ככה.


שקיות בד הכותנה שלנו מגיעות מהודו. כך גם תיקי הבד העשויים מיוטה.

לגידול של כותנה נדרשים מים, חום ולחות ואת זה ניתן למצוא בהודו.

לגידול של יוטה נדרשת בעיקר אדמת סחף חרסית וביצתית ואותה ניתן למצוא בעיקר בדלתת נהר הגננגס, במדינת West Bengal, הודו. אילו רצינו לייבא יוטה סינטטית (העשויה למעשה מפלסטיק), היינו מייבאים את המוצר מסין. זה כבר הרבה פחות ידידותי לסביבה.


מלאי, שיטעון, זמני אספקה

ברגע שמתקבלת אצלו ההזמנה הוא עושה הזמנה מהספקים שלו, ספקי חומר הגלם.

לאחר שמגיע חומר הגלם אפשרי להתחיל בתהליך ההדפסה על השקיות והתיקים (לאחר אישור הלקוח כמובן). רק לאחר ההדפסה מתחילים בתהליך התפירה של השקיות ותיקי הבד. ולכן דרך אגב, ניתן כמובן להדפיס עד קצה השקית והתיק וגם בקצוות, בניגוד למצב בישראל, בו כאשר מזמינים מוצר מהקיים במלאי, השקית כבר מוכנה ולא ניתן להדפיס בשל כך בקצוות השקית והתיק אלא במרכז השקית או התיק בלבד.

בשלב הבא נארזים התיקים והשקיות בקרטונים בהתאם לדרישות. בדרך כלל תיקי היוטה יארזו במקסימום של 50 תיקים בקרטון כי יותר מזה הקרטון כבד מדי ואילו שקיות הכותנה, תלוי כמובן בעובי הבד ובגודל השקית, יארזו בקרטון המכיל מקסימום של 250 שקיות.


מכולה בהעמסה


כעת המוצרים מוכנים לצאת לדרך.

הקרטונים הארוזים צריכים להגיע למחסן חברת השילוח בנמל של קולקטה. הודו, היא מדינה גדולה, גדולה מאוד, והנסיעה עד הנמל יכולה לקחת אפילו יום שלם. בנמל כמובן יש לעבור את המכס ההודי ויש המון בירוקרטיה ופרוצדרות מול הרשויות ומול חברת השילוח והספנות ואז אפשר להמכיל, כלומר להכניס המוצרים לתוך מכולת יבוא.

לאחר מכן חברת השילוח צריכה למצוא אניה מתאימה, שיש בה מקום פנוי למכולה שלכם. לא תמיד יש מקום על האוניות ולא כל האוניות עושות את דרכן לסינגפור. ולמה סינגפור אתם שואלים בטח. ובכן אין קו ישיר בין נמל קולקטה לבין נמל אשדוד או חיפה. אז בסינגפור זה ה"קונקשן" או שטעון בשפה המקצועית. כלומר בסינגפור צריך להחליף אוניה לכזו המגיעה לישראל. שוב צריך למצוא אוניה שמגיעה מסין בדרך כלל שיש לה מקום לעוד מכולה.

מסינגפור האוניה תגיע לנמל אשדוד, לא לפני שתעצור בכמה נמלים בדרך אלינו. בנמל אשדוד יש את הבירוקרטיה והפרוצדרות שלנו וכמובן את המכס. בדרך כלל תוך שלושה ימים מרגע ההגעה של האוניה, הסחורה משוחררת מהנמל ותועבר לחברת השליחויות שלנו שתפיץ אליכם.


אז מה למדנו עד כה

אפשר לומר פלוס מינוס שכל תהליך הייצור של שקיות ותיקי הבד לוקח כשלושים יום (הזמנת חומרי הגלם לפי הכמות ועובי הבד בהזמנה, הדפסה, תפירה, בקרת איכות, אריזה).

עוד כשבוע לפחות מהרגע שהשקיות והתיקים מבד עוזבים את המפעל ומומכלים בנמל בהודו ועולים על אוניה לנמל סינגפור (מכס הודי, מסמכים וניירת לחברת השילוח והספנות, המכלת המכולה, מציאת אניה, העמסה על האוניה).

ההפלגה מנמל קולקטה לנמל סינגפור אורכת כשמונה ימים.

בנמל סינגפור יש המתנה של עוד כשבוע נוסף (עד להגעתה של אוניה מתאימה אשר מגיעה לישראל ובה יש מקום).

מנמל סינגפור לנמל אשדוד מדובר על כשלושה שבועות של הפלגה. לזה תוסיפו עוד כארבעה ימים בנמל אשדוד (לא כולל סופי שבוע וחגים שבהם הנמל אינו עובד) והגענו ל 77 ימים. וכל זה מבלי שהזכרנו עיכובים הנגרמים משביתות, רוחות או מזג אוויר בעייתי וכל דבר אחר (מלחמות, מגפות וכד').


זהו התהליך ואין בו קיצורי דרך לצערינו. אז פשוט תכננו והזמינו מראש את שקיות הכותנה ותיקי היוטה הטבעיים והממותגים שלכם. ולכן חשוב מהצד שלכם, למנוע בזבוזי זמן מיותרים. כל עיכוב גורם לעיכוב נוסף. ובים תמיד יש הפתעות. ככה זה עם מלאי, שיטעון, זמני אספקה ולוגיסטיקה.


תיק יוטה 38/42 ס"מ

Comments


bottom of page